КОРИСНІ СТАТТІ

Аденома простати

💬! ️ Що таке аденома простати?
Аденома простати - доброякісна пухлина простати, її ще називають ДГПЗ доброякісна гіперплазія (збільшення) передміхурової залози.

У зв'язку з гормональними змінами приблизно у 40% чоловіків старше 40 років збільшена передміхурова залоза. Аденома простати у чоловіків активно починає розвиватися після 50-ти років, у кожного другого чоловіка цього віку діагностується аденома передміхурової залози.

Сечовипускальний канал (уретра лат. Urethra) знаходиться в центр простати, а тканини простати при аденомі ростуть усередину залози є ймовірність того, що уретра може повністю або частково бути затиснута, тому можуть виникнути скарги пов'язані з сечовипусканням. Скарги виникають тоді, коли простата збільшується більше норми так, що м'язи сечового міхура більше не в змозі проштовхнути сечу через звужений сечовипускальний канал.

Поява аденоми простати.
Простата у чоловіків починає зростати з дитинства і до 20-25 років припиняє своє зростання. Нормальний об'єм простати становить 22-25 см3, нормальна вага простати дорослого чоловіка становить приблизно 20 грамів.

Не всі чоловіки стикаються з проблемою збільшеної простати в силу індивідуальних фізіологічних особливостей. У небагатьох чоловіків простата починає рости вже трохи пізніше, а у деяких сечовипускальний канал від природи ширше ніж в інших, внаслідок чого немає видимих симптомів аденоми простати.

🔺Вік. Хвороба рідко зустрічається у чоловіків до 40 років, а після 65 років симптоми аденоми виявляють у себе третину чоловіків.
🔺Спадковість. Якщо у батька була гіперплазія, це збільшує ризик розвитку аденоми у його синів після досягнення зрілого віку.
🔺Сахарний діабет, хвороби серця
🔺Образ життя. Наприклад, проблема ожиріння збільшує ризик захворювання аденомою, а фізичні вправи навпаки знижують.

💭! ️Є 4 типу аденоми простати:
  • Подпузирна розвивається в бік прямої кишки.
  • Ретротрігональна проявляється під трикутником сечового міхура.
  • Внутріпузирна збільшується в напрямку до сечового міхура.
  • Многоочагова відрізняється змішаним типом росту.

💭! ️ Симптоми аденоми простати.
Коли м'язи сечового міхура не можуть виводити сечу через суджений або перекритий сечовипускальний канал, виникають больові відчуття та почуття розпирання внизу живота. У той час накопичена сеча створює сприятливі умови для розвитку запальних процесів в органах сечовидільної системи, а також проблеми з роботою нирок.

☑️Характерні ознаки ДГПЗ:

🔻мимовільне виділення сечі та труднощі з її утриманням;
🔻слабкий струмінь;
🔻часть позиви;
🔻почуття печіння в уретрі;
🔻тривале очікування перед початком сечовиділення;
🔻підтікання сечі після походу в туалет;
🔻почуття частково спорожнення сечового міхура;
🔻прискорені нічні походи до туалету;
🔻мутний колір сечі, домішки крові;
🔻виділення незначної кількості сечі навіть при сильному позиві.

💭! Діагностики аденоми передміхурової залози.
🔹Пальцеве ректальне обстеження. В ході пальпації залози доктор визначає розмір та консистенцію. Норма для чоловіків репродуктивного віку заведено вважати, якщо залоза не перевищує 30 см ³.
🔹Ультразвукове дослідження. УЗД аденоми простати допоможе встановити не тільки розмір залози, а й обсяг залишкової сечі після сечовипускання.
🔹Урофлоуметрія. Вивчає рух сечі (уродинаміку): тривалість сечовипускання, швидкість та ін.
🔹Аналіз крові на ПСА. При аденомі простати у всіх чоловіків старше 45 років досліджують кров на простато-специфічний антиген. (Показник ПСА при аденомі простати для цієї вікової категорії становить 4,0 нг / мл).
🔹Анкетоване. При відвідуванні уролога чоловікові пропонують заповнити стандартизоване опитування, заснований на оцінці за балами, за допомогою якого визначається ступінь стадія захворювання.
🔹Біопсія аденоми простати. Проводиться з метою диференціальної діагностики з раком передміхурової залози та має на увазі обов'язкове гістологічне дослідження зразка взятої тканини.

🔴Більшість чоловіків терплять дані симптоми довгі роки, тому що відчувають страх та побоювання перед походом до лікаря та хірургічним лікуванням. З роками можуть з'явитися такі захворювання як: запалення сечового міхура, сечоводів та проблеми з нирками. Проте сьогодні запалення аденоми простати легко усувається безпечними безопераційним методом, особливо, якщо захворювання знаходиться на стадії раннього розвитку. Операційні методи лікування аденоми простати! ️

✅Трансуретральная резекція (ТУР) аденоми простати найбільш поширена на сьогоднішній день методика. Змінені тканини простати видаляють за допомогою операційного ендоскопічного обладнання, введеного через уретру.
✅Лапароскопія аденоми простати операція проходить під загальним наркозом за допомогою введення лапороскопії (невеликої трубки, на кінці якої відеокамера і ліхтарик). Використовується, коли аденома ускладнена великою кількістю інших захворювань.
✅Лазерная енуклеація аденоми простати. Це один з методів видалення аденоми простати лазером. Його застосовують при величезних розмірах залози: лазерний промінь-скальпель зрізає «часточки» простати шарами.
✅Лазерная вапоризация аденоми простати ще одна популярна сучасна методика операції лазером. Використовуючи зелений лазер, патологічну железистую тканину «випарюють» під впливом високої температури.
comments powered by HyperComments